C1210C224KARAC7800
Mfr.Part #
C1210C224KARAC7800
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
Ceramic Capacitors
Published :
Factory Lead Time :
28 Weeks
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
250V
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.22µF
Series :
SMD Comm X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.091 2.30mm
Applications :
Bypass, Decoupling
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
KEMET C1210C224KARAC7800
SMD Comm X7R 0.22μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)