C1210C223G3JAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1210C223G3JAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 25V U2J 1210
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SMD Comm U2J
Thickness :
889μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Factory Lead Time :
52 Weeks
Voltage - Rated :
25V
KEMET C1210C223G3JAC7800
SMD Comm U2J 0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210C223G3JAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm for this device.Its coefficient is U2J and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C1210C223G3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm