C1210C222M3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C222M3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 2.2NF 25V ULTRA STA
Capacitance :
2200pF
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1210C222M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 2200pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)