C1210C221JDGAC7800
Mfr.Part #
C1210C221JDGAC7800
Description
CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1210
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL, High Voltage
Factory Lead Time :
29 Weeks
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Capacitance :
220pF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Series :
SMD Comm C0G HV
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
KEMET C1210C221JDGAC7800
SMD Comm C0G HV 220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)