C1210C221G8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C221G8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 220PF 10V ULTRA STA
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±2%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210C221G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 220pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)