C1210C220M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C220M8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 22PF 10V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, High Temperature
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
22pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1210C220M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 22pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)