C1210C220J2GAC7800
Mfr.Part #
C1210C220J2GAC7800
Description
CAP CER 22PF 200V NP0 1210
Ceramic Capacitors
Base Product Number :
C1210C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Failure Rate :
Package :
Retail Package
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Style :
Capacitance :
22 pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 (0.88mm)
Voltage - Rated :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height - Seated (Max) :
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Features :
Low ESL
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210C220J2GAC7800
* 22 pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210C220J2GAC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G, NP0.
C1210C220J2GAC7800 Features
a size/dimension of 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)