C1210C220G8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C220G8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 22PF 10V ULTRA STAB
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
22pF
Feature :
Low ESL, High Temperature
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±2%
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
10V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210C220G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 22pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)