C1210C220G4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C220G4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 22PF 16V ULTRA STAB
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Tolerance :
±2%
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
22pF
KEMET C1210C220G4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 22pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)