C1210C202M3HACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1210C202M3HACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 2NF 25V ULTRA STABL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, High Temperature
Applications :
Automotive
Capacitance :
2000pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
KEMET C1210C202M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 2000pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)