C1210C201J4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C201J4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 200PF 16V ULTRA STA
Applications :
Automotive
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
200pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210C201J4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 200pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)