C1210C201F3HAC7800
Mfr.Part #
C1210C201F3HAC7800
Description
CAP CER 200PF 25V X8R 1210
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
200pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
KEMET C1210C201F3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 200pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)