C1210C200M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C200M8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 20PF 10V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Capacitance :
20pF
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C1210C200M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 20pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)