C1210C200F8HAC7800
Mfr.Part #
C1210C200F8HAC7800
Description
CAP CER 20PF 10V X8R 1210
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
20pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
10V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
KEMET C1210C200F8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 20pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)