C1210C184M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C184M8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 180NF 10V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.081 2.05mm
Capacitance :
0.18µF
Voltage - Rated DC :
10V
Lead Free :
Lead Free
KEMET C1210C184M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 0.18μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210C184M8HACAUTO Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm for this device.Its coefficient is X8R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 10V, it is capable of operating.
C1210C184M8HACAUTO Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V