C1210C184K3JAC7800
Mfr.Part #
C1210C184K3JAC7800
Description
CAP CER 0.18UF 25V U2J 1210
Capacitance :
0.18µF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Thickness :
889μm
Voltage - Rated :
25V
Series :
SMD Comm U2J
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
U2J
Factory Lead Time :
52 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±10%
KEMET C1210C184K3JAC7800
SMD Comm U2J 0.18μF 25V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210C184K3JAC7800 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.
C1210C184K3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm