C1210C160M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C160M8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 16PF 10V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitance :
16pF
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
10V
KEMET C1210C160M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 16pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)