C1210C154J8HAC7800
Mfr.Part #
C1210C154J8HAC7800
Description
CAP CER 0.15UF 10V X8R 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.15μF
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
18 Weeks
KEMET C1210C154J8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 0.15μF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210C154J8HAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 10V, it can operate.
C1210C154J8HAC7800 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V