C1210C152F1HAC7800
Mfr.Part #
C1210C152F1HAC7800
Description
CAP CER 1500PF 100V X8R 1210
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
KEMET C1210C152F1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 1500pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)