C1210C151J1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C151J1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 150PF 100V ULTRA ST
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated DC :
100V
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210C151J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 150pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)