C1210C131G8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C131G8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 130PF 10V ULTRA STA
Capacitance :
130pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
X8R
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1210C131G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 130pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)