C1210C130K3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C130K3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 13PF 25V ULTRA STAB
Capacitance :
13pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
Automotive
KEMET C1210C130K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 13pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)