C1210C130G3HAC7800
Mfr.Part #
C1210C130G3HAC7800
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 13PF 25V X8R 1210
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
X8R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
13pF
KEMET C1210C130G3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 13pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)