C1210C123K8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C123K8HACAUTO
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 12NF 10V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
10V
Applications :
Automotive
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.012µF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X8R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210C123K8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 0.012μF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)