C1210C122J1GAC7800
Mfr.Part #
C1210C122J1GAC7800
Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 1210
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
3.2mm
Radiation Hardening :
No
Height :
780μm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Ceramic
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
2.5mm
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
Multilayer :
yes
Max Operating Temperature :
125°C