C1210C121K5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C121K5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 120PF 50V ULTRA STA
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
KEMET C1210C121K5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 120pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)