C1210C120M3HAC7800
Mfr.Part #
C1210C120M3HAC7800
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 25V X8R 1210
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, High Temperature
KEMET C1210C120M3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 12pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)