C1210C112J8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C112J8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 1.1NF 10V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1100pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
10V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
1 (Unlimited)
KEMET C1210C112J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1100pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)