C1210C110F5HAC7800
Mfr.Part #
C1210C110F5HAC7800
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 11PF 50V X8R 1210
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
SMD Comm X8R HT150C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
11pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1210C110F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 11pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)