C1210C104M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C104M8HACAUTO
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 0.1F 10V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
10V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210C104M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)