C1210C104M4JAC7800
Mfr.Part #
C1210C104M4JAC7800
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 16V U2J 1210
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
U2J
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Thickness :
889μm
Series :
SMD Comm U2J
Capacitance :
0.1μF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
52 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1210C104M4JAC7800
SMD Comm U2J 0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)