C1210C103J5JAC7800
Mfr.Part #
C1210C103J5JAC7800
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 50V U2J 1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Comm U2J
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
889μm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10000pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
52 Weeks
KEMET C1210C103J5JAC7800
SMD Comm U2J 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210C103J5JAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C1210C103J5JAC7800 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm