C1210C102G3HAC7800
Mfr.Part #
C1210C102G3HAC7800
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 25V X8R 1210
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
1000pF
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
X8R
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±2%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
KEMET C1210C102G3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 1000pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)