C1210C101F4HAC7800
Mfr.Part #
C1210C101F4HAC7800
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 16V X8R 1210
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
100pF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
16V
KEMET C1210C101F4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 100pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)