C1210C100M1HAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1210C100M1HAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 100V X8R 1210
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1210C100M1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 10pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)