C1206X823K8JAC7800
Mfr.Part #
C1206X823K8JAC7800
Description
CAP CER 0.082UF 10V U2J 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
10V
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Series :
SMD Comm U2J Flex
Mount :
Surface Mount
Thickness :
889μm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.082µF
KEMET C1206X823K8JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.082μF 10V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X823K8JAC7800 Overview
Programs on this device are of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with U2J being the highest temperature coefficient.
C1206X823K8JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm