C1206X821F8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X821F8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 820PF 10V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
10V
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
KEMET C1206X821F8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 820pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)