C1206X752G8HAC7800
Mfr.Part #
C1206X752G8HAC7800
Description
CAP CER 1206 7.5NF 10V ULTRA STA
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
7500pF
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
10V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
KEMET C1206X752G8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 7500pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)