C1206X750G4HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X750G4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 75PF 16V ULTRA STAB
Factory Lead Time :
36 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
75pF
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±2%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
KEMET C1206X750G4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 75pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)