C1206X683M5REC7210
Mfr.Part #
C1206X683M5REC7210
Description
CAP CER 1206 68NF 50V X7R 20%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.068μF
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C1206X683M5REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)