C1206X683M3REC7800
Mfr.Part #
C1206X683M3REC7800
Description
CAP CER 1206 68NF 25V X7R 20%
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
0.068μF
Factory Lead Time :
11 Weeks
1 (Unlimited)
KEMET C1206X683M3REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)