C1206X683JMREC
Mfr.Part #
C1206X683JMREC
Description
CAP CER 1206 68NF 63V X7R 5%
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.068μF
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Datasheets
C1206X683JMREC
KEMET C1206X683JMREC
ESD SMD Comm X7R 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm X7R ±5% 0.068muF