C1206X683JARECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X683JARECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 68NF 250V X7R 5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Auto X7R
Capacitance :
0.068μF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Feature :
Soft Termination
KEMET C1206X683JARECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.068μF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)