C1206X683F5GECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X683F5GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 68NF 50V C0G 1%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
0.068μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Series :
ESD SMD Auto C0G
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
KEMET C1206X683F5GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X683F5GECAUTO7210 Overview
This device's program size/dimension is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C1206X683F5GECAUTO7210 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm