C1206X682J1RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X682J1RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 6.8NF 100V X7R 5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto X7R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1206X682J1RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)