C1206X680M3HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X680M3HACAUTO
Description
CAP CER 1206 68PF 25V ULTRA STAB
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
68pF
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
KEMET C1206X680M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 68pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)