C1206X621M4HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X621M4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 620PF 16V ULTRA STA
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
620pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
16V
KEMET C1206X621M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 620pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)