C1206X621F5HAC7800
Mfr.Part #
C1206X621F5HAC7800
Description
CAP CER 1206 620PF 50V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
620pF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
36 Weeks
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206X621F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 620pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)