C1206X620M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X620M1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 62PF 100V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
62pF
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1206X620M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 62pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)