C1206X474M1REC7800
Mfr.Part #
C1206X474M1REC7800
Description
CAP CER 1206 470NF 100V X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.073 1.85mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.47µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
KEMET C1206X474M1REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.47μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)